×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

آخرین اخبار :

هويت سازی بر مبنای تاريخ اصالت شهر را احيا می كند.

شهردار بندرعباس اظهار داشت : توجه به هويت در هر منطقه بايد بر مبنای تقويت و احيا و نگهداشت تاريخی آن منطقه باشد و قطعا زير ساختهای كالبدی شهر اگر بر مبنای شاخصه های هويتی شهر احداث شوند شهری با اصالت و با هويت خواهيم داشت.
نوبانی تاريخ را مهمترين منبع هويتی شهر برشمرد و افزود با استخراج مبناهای هويت فرهنگی و رفتارهای اجتماعی و هنری پيشينه يك شهر زنده ميشود و استفاده از پيشينه شهر در جهت تصوير سازی و المان سازی شهر را با محتوايی عميق از زندگی و باورها و اعتقادات و سنن مواجه ميكند كه اين اتفاق را رويداد هويتی در سيما و منظر شهری می نامند.
شهردار بندرعباس استفاده از نقش و نگارهای بومی و فولكوريك در طراحی و نقاشی تقاطع غير همسطح ولی عصر را نمونه بارزی از هويت سازی و توجه به بوم منطقه برشمرد و اظهار داشت اين رويداد در جای جای شهر بايد تقويت شود و مناطق چهارگانه در جهت هويت بخشيدن به شهر تلاش نمايند.
نوبانی گفت شهرهای مدرن و بزرگ دنيا با المانها و نشانه های بزرگ شناخته ميشوند و جای يك المان و نشانه هويتی بزرگ در شهر بندرعباس خالی است كه در طراحی ها و فضا سازی های حال حاضر به دنبال ايجاد چنين المان و نشانه ای برای قطب اقتصاد و آيين و سنن ايران اسلامی هستيم.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.