×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

آخرین اخبار :

آموزش فرهنگ ترافیکی به رانندگان اتوبوس‌های شهری و کارکنان سازمان حمل و نقل شهرداری بندرعباس

سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، با همکاری و اداره آموزش و فرهنگ ترافیکی پلیس راهور استان هرمزگان، کلاس آموزشی فرهنگ ترافیکی برای رانندگان اتوبوس شهری و کارکنان این سازمان برگزار نمود.

به گزارش گمبرون شهر به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس، سیدرضا بیگ زاده معاون برنامه ریزی و نظارت سازمان، در ابتدای این کلاس آموزشی با مهم ارزیابی کردن فرهنگ سازی ایجاد رفتارهای صحیح ترافیکی در رانندگان اتوبوس‌های شهری اظهار داشت: رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و پایبندی به آن از جانب رانندگان اتوبوس‌های شهری موجب برقراری انضباط ترافیکی، کاهش آلودگی هوا، کاهش ترافیک و ارتقاء فرهنگ و قانون گرایی می‌شود.

بیگ زاده خاطر نشان کرد: رانندگان اتوبوس‌های درون شهری با شهروندان ارتباط مستقیم دارند پس ضمن آموزش قوانین ترافیکی، تعامل مثبت با مردم از اولویت هایی است که باید آموزش ببینند.

در این کلاس آموزشی سرهنگ حمید بزرگمهر رئیس اداره آموزش و فرهنگ ترافیکی پلیس راهور استان هرمزگان، مباحثی در رابطه با رعایت قوانین و مقررات،آیین نامه راهنمایی و رانندگی، آموزش نکات ایمنی ترافیکی و نکات بایدها و نباید های حین رانندگی را عنوان کرد.

در ادامه بزرگمهر به بیان عوامل اصلی وقوع تصادفات درون و برون‌شهری و همچنین زمان اوج تصادفات در کشور و راه حل‌های کاهش آن پرداخت.

وی همچنین سرعت غیر مجاز، استفاده از تلفن همراه، عدم رعایت حق تقدم، عدم توجه به جلو، صحبت کردن با مسافران و حواس پرتی و عدم توجه به تابلو و علائم راهنمایی و رانندگی را از اصلی ترین عوامل تصادفات درون شهری دانست.

سرهنگ بزرگمهر سه عامل انسانی، وسیله نقلیه و راه، را جزو عوامل اصلی منجر به تصادفات درون و برون شهری برشمرد.

طبق بررسی‌های انجام شده و آمار بدست آمده ۷۵ درصد از علل تصادفات عوامل انسانیبوده، و عواملی همچون وسیله نقلیه و جاده ۲۵ درصد از تصادفات را شامل می‌شوند.

گفتنی است؛ به رانندگانی که در این دوره حضور داشتند گواهی شرکت در “آموزش فرهنگ ترافیکی” ارایه می‌گردد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.